na prehľad článkov

Šatníkové ramienko

 
Zariaďujete si nový šatník alebo skriňu a vyberáte pre svoje oblečenie ideálne ramienka? Poradíme Vám, ako si vybrať šatníkové ramienko, aby dobre plnilo svoju funkciu a slúžilo Vám celý život.
Šatníkové ramienko
 

Ako si vybrať šatníkové ramienko?

Pri výbere ramienok je potrebné zohľadniť, akému oblečeniu majú slúžiť. Budú nosiť nohavice, košele alebo celý oblek? Šatníkové ramienko na zvršky vyberajte podľa šírky Vašich ramien. Len tak je možné zaistiť zachovanie ich tvaru. Najobvyklejšia šírka ramienka je 42-46 cm. Iné ramienko sa hodí pre košele a iné pre sako, kabát či bundu. Telo ramienka na ťažšie kúsky oblečenia má rozšírené konce, aby poskytovalo ramenám dostatočnú oporu a zabránilo deformácii ich tvaru. Na tričká a košele postačia užšie, úsporné ramienka.
 

Aké ramienko sa hodí na nohavice? Na výber máte z dvoch variantov

Chcete mať košeľu aj nohavice alebo celý oblek pohromade? Vyberte si ramienko s protišmykovou nohavicovou tyčou. Tyč je súčasťou ramienka na oblek aj pánskeho košeľového ramienka. Nohavice aj sukne môžete zavesiť aj na kovové klipy. Tie oblečenie pevne stlačia tak, že z nich ani najjemnejší materiál nevykĺzne. Klipy sú pohyblivé a šírku ramienka si tak podľa potreby ľahko upravíte.

Chcem si prehliadnuť ramienka

Šatníkové ramienko Mekko
 

Stavte na kvalitný materiál. Masívne drevo a kov sú zárukou dlhej životnosti

Luxusné šatníkové ramienko  

Kvalitné šatníkové ramienka z bukového dreva a kovu prežijú celú generáciu

Sú tak pevné, že unesú aj váhu objemnejších kúskov oblečenia. Bukové drevo je pevné a húževnaté, ramienka z nich sa len tak ľahko neohnú ani nezlámu. Odolnosť ramienka zaistí aj dobrá povrchová úprava. Tú by malo tvoriť niekoľko vrstiev laku, pretože len tak ramienko odolá opotrebeniu aj pri dlhotrvajúcom používaní.